Плівка для мульчування грунту, рукав

Мульчування — вкривання поверхні ґрунту поліетиленовою плівкою для захисту ґрунту від пересихання й перегрівання. Мульчування розглядається як спосіб поліпшення фізичних агрономічних властивостей ґрунтів та ефективності дії мінерального живлення сільськогосподарських рослин.

Використання пластикових плівок для мульчування з метою отримати більш раннього і багатого врожаю зростає рік від року. Це особливо важливо для таких теплолюбивих овочів, як перець, томати, кукурудза, а також при роботі з виноградною лозою. Можливе застосування різних видів плівки для мульчування: прозорої, чорної або їх поєднання

Розрізняють декілька видів мульчування :

  • Мульчування чорною плівкою має "гербіцидний" ефект (поглинаються усі сонячні промені і повністю припиняється зростання бур'янів). Проте повільно прогрівається грунт, і при сильному нагріві поліетиленової плівки під дією сонячних променів з'являється ризик "згорання" рослин.
  • Мульчування прозорою плівкою сприяє швидкому прогріванню грунту, при цьому плівка залишається холодною і виключається ризик "згорання" рослин. Основний недолік - створюються сприятливі умови для зростання бур'янів, тому потрібне використання гербіцидів.
  • Мульчування чорно-білою плівкою, як оптимальне мульчування, дозволяє відбивати частину сонячного світла від землі до рослин, що позитивно позначається на зростанні урожаю, грунт прогрівається від нижнього шару, який нагрівається енергією сонця, що проходить крізь білий шар плівки. Верхня поверхня плівки надмірно не нагрівається, не "спалюючи" рослини. Також присутня повна непрозорість для видимих сонячних променів, що викликають зростання бур'янів.

Дослідження показують, що застосування прозорої плівки для мульчування дозволяє підтримувати температуру грунту вище 10°C, починаючи з середини квітня. Під чорною плівкою температура іноді може опуститися нижче 10 °C у нічні години. Рекомендуємо Вам вибирати плівку для мульчування з урахуванням місцевих умов і властивостей оброблюваної культури.


Прайс-лист